2010 m. balandžio 15 d., ketvirtadienis

Monkey bread su smulkintais migdolais ir kreminio sūrio glajumi


Šituo įrašu matyt pradėsiu trumpą mielinių gaminių trilogiją (būtų tetralogija, bet bandelių su pievagrybiais ir sūriu chroniškai neįamžinau.). Nors per laiko trūkumą nespėjau sudalyvauti Mielinių gaminių savaitėje 52 savaitėse, vis tiek nutariau išbandyti mieles, nes jos mane jau ilgai viliojo ir mieliniai kepiniai atrodė tiesiog skanesni už paprastus kepinius.
Pradėjau nuo monkey bread, kurį ir ketinau kepti Savaitėms. Nusipirkau sausų mielių, susimaišiau produktus tešlai, apsišarvavau kantrybe, ir laukiau, laukiau, laukiau to stebuklingo tešlos pakilimo. Ir nesulaukiau. Nusivylimas buvo milžiniškas, bet ko norėti, jei pradedi ruošti tešlą ir suvoki, kad miltų neužteks. Pasiskolini puodelį iš vienur. Vis dar neužtenka. Pasiskolini dar iš kitur, ir iš viso į tokią jautrią tešlą įmaišai 3 rūšių skirtingos kokybės ir savybių miltų.
BET, bet entuziazmas nuo to nesumažėjo, ir jau kitos dienos rytą nusipirkau gyvų mielių, daug miltų, ir pradėjau viską iš naujo.
Šįkart viskas ėjosi puikiai, ir nors maniškis abejojo tokio paprasto ir be ypatingų produktų (mielės jam įspūdžio nedaro) pyrago sėkme, tai buvo visiška sensacija. Vienas skaniausių pyragų, kurį man kada nors teko valgyti. Žinoma, kitą dieną skanumas mažesnis, bet vis tiek. Šiltą galima valgyti iki apsirijimo, ir vis tiek akys dar norės :)

Monkey bread su smulkintais migdolais ir kreminio sūrio glajumi

Pyragui:

* 60 g išlydyto sviesto + gabalėlis formos ištrynimui
* 1 puodelis šilto pieno (~40 laipsnių)
* 1/3 puodelis šilto vandens (~40 laipsnių)
* 1/4 puodelio cukraus
* ~25 g gyvų arba 2 1/4 šaukštelio sausų mielių
* 3-4 puodeliai miltų (naudojau Karališkus, nors labiausiai tinka 550 C rūšies miltai)
* 2 arb. š. druskos

Apvoliojimui:

* ~1 puodelis rudojo cukraus
* ~2 arb. š. malto cinamono
* pora saujų smulkiai kapotų migdolų (nuplikiau karštu vandeniu, nulupau odeles ir sukapojau peiliu)
* ~120 g išlydyto sviesto (užteko ir beveik perpus mažiau)

Glajui:

* 90 g kreminio sūrio (naudojau švelniąją varškę)
* ~3 Š. cukraus pudros (dėjau daugiau, nes norėjau saldžiau)
* ~2 Š. pieno
* 1/4 arb. š. vanilės esencijos

1. Šiltame vandenyje išmaišyti mieles ir leisti keletą minučių pastovėti, kol pilnai ištirps.
2. Sumaišyti su likusiais tešlos ingredientais dideliame puode (išskyrus miltus). Miltus berti po truputį ir stebėti tešlos konsistenciją: kai pradės sunkiai maišytis, perkelti ant miltuoto paviršiaus, ir dėti miltų daugiau/minkyti, kol bus padoraus minkštumo ir nebelips prie rankų. Pasiekus reikiamą konsistenciją, minkyti dar apie 10 minučių.
3. Tešlą uždengti maistine plėvele (galima aptepti aliejumi; juo tepiau pirmą ir nepavyko, tad antrą kartą užteko tik plėvelės) ir įdėti pakilti kokiai valandai į vos šiltą orkaitę.
4. Jei viskas pasisekė gerai ir mielės mielai dauginosi, tešlą vėl perkelti ant miltuoto paviršiaus ir su peilio bei rankų pagalba formuoti iš tešlos mažyčius rutuliukus (suformavus neleisti liestis, nes sulips), kuriuos merkti į smarkiai pravėsusį sviestą, po to apvolioti cukraus-cinamono-riešutų mišinyje (šitą trio dėjau iš akies kaip skaniau/gražiau atrodė).
5. Apvoliotus rutuliukus tvarkingai sudėlioti į išsviestuotą kekso formą ir po visko vėl įdėti į vos šiltą orkaitę kokiai valandai, arba kol rutuliukai žymiai išsipūs.


6. Galų gale, orkaitę įkaitinti iki 200 laipsnių ir įdėti į ją pyragą. Kepti 30-35 min. Iškepus išimti, leisti pravėsti ant grotelių apie 10 min. (kitu atveju dėl susidariusios karamelės pyragą teks lupti nuo formos sienelių) ir išversti pyragą.


7. Kol pyragas kepa, išsukti kartu kreminį sūrį su cukraus pudra, įpilti vanilės esencijos, ir įpilti pieno tiek, kad glajus būtų tirštos grietinės pavidalo. Jei netyčia pripylėt per daug, įdėti dar šiek tiek cukraus pudros.


8. Ant išversto ir garuojančio pyrago paskleisti glajų ir valgyti, kol viskas neatvėso :)


7 komentarai:

 1. Uuu, gerai atrodo, labai gerai. Puikiai tiesiog :)
  O smitten kitchen receptai negali nepavykti, jie užprogramuoti sėkmei :)

  AtsakytiPanaikinti
 2. Seniai ir aš nusižiūrėjus Monkey Bread receptą - man jos pavadinimas 'žudantis' gerąja prasme. Bet žinau, kad pas mus tikrai liks nesuvalgyta... Lauksiu kokių svečių geriau :)

  Skamba išties gardžiai tavoji.

  AtsakytiPanaikinti
 3. ir dar kartą aš :)

  CityOut.lt portalo maisto skiltis turi naują rubriką "Receptų turgus" - kas savaitę sudarome geriausių/įdomiausių/skaniausių lietuviškai rašančių blogerių išspausdintų receptų surinktuką :)

  Šios savaitės tema - pyragai, pyragėliai, keksai r t.t. Norėčiau įtraukti šį receptą, tad noriu atsiklausti, ar sutiktum :) Tokiu atveju aš įdėčiau nuotrauką, nurodyčiau tavo autorystę ir uždėčiau aktyvuotą link'ą tiesiai į receptą. Kaip manai?

  AtsakytiPanaikinti
 4. to duonosirzaidimu:
  yep, smittenkitchen receptai ypač vykę, todėl ir bandžiau dar kartą, nes turėjo pasisekti :)

  to Egle:
  oo, kodėl liktų nesuvalgytas? laimingi svečiai :>

  o dėl recepto cityout.lt portale, neturiu nieko prieš (visad perskaitau tavo straipsnius, labai patinka) :)

  AtsakytiPanaikinti
 5. Jau išbandžiau šį pyragą, labai labai skanus! :)

  AtsakytiPanaikinti
 6. Aš visad bijojau mielių (tokios siaubingai baisios jos), bet pagalvojau, kad jeigu jau Eglė kepė monkey bread, tai kuo aš blogesnė? chichichi ;) Pavyko puikiai, visiems labai patiko, būtinai kepsiu dar! Ačiū, Egle, už receptą ir paskatinimą :)

  AtsakytiPanaikinti
 7. Puiku, kad visiems gaminusiems patiko, gera pasidalinti su kitais geru receptu ir paskatinti gaminti ;)

  AtsakytiPanaikinti

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...